Trenerzy

Włodzimierz Madej

trener klasy II

W swojej bogatej karierze trenerskiej Włodzimierz Madej był m.in. I trenerem II ligowego Volley Rybnik, NKS Nysa i AZS Gliwice, II trenerem reprezentacji Polski kadetów i juniorów.
Od sierpnia 2018 roku pełni obowiązki trenera drużyny Talent Sferawent Cieszyn – w sezonie 2018/19 juniorów, 2019/20 kadetów. Swoim doświadczeniem wspiera również naszą drużynę seniorów.

Michał Zając

„…moje życie zawsze było ściśle związane ze sportem. Rodzice nigdy nie musieli namawiać mnie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Bardzo szybko okazało się, że lekcje wychowania fizycznego w szkole to dla mnie zdecydowanie za mało. Zawsze interesowały mnie sporty drużynowe. Moją pierwszą próbą była piłka nożna, ale to siatkówka skradła moje serce. Przygoda z tą dyscypliną sportową zaczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej i nieprzerwanie trwa do dziś. Wybór studiów to również była czysta formalność. Ukończyłem AWF w Katowicach na dwóch kierunkach… fizjoterapia oraz wychowanie fizyczne ze specjalnością Trener klasy II piłki siatkowej. W swoim dorobku sportowym mam kilka lat występów na parkietach trzecio- jak i drugoligowych, ostatni klub w którym miałem okazję występować to drugoligowe rezerwy GKS Katowice.Jako trener miałem okazję prowadzić trzecioligowca z Katowic przez dwa pełne sezony.”
Trener Michał prowadzi treningi młodzików i seniorów naszej sekcji.

Marek Kądziela

wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, zawodnik pierwszoligowych drużyn Opoka Trzebinia, TTS Polonia Bytom i BITS Bielsko-Biała, trener drugiej klasy.

Weronika Gałuszka

trener tenisa stołowego. Związana z Fundacja Talent Cieszyn od 2015 r.

Janusz Kosmal

mgr wychowania fizycznego/AWF Katowice/ kierunek nauczycielski, specjalizacja piłka siatkowa.
Instruktor I klasy piłki siatkowej; zawodnik klubów Neptun Końskie, Warta Zawiercie, AZS Katowice, GKS Żory .
Instruktor piłki ręcznej,  zawodnik Netpun Końskie, Polonia Łaziska Górne.
Trener II klasy tenisa ziemnego/Studia podyplomowe AWF Katowice/
       Przepracował 30 lat jako nauczyciel wychowania fizycznego na trzech poziomach kształcenia:podstawowym, gimnazjalnym i średnim.Za pracę trenerską nagrodzony przez   Ministra Górnictwa i kuratora Oświaty Województwa Ślaskiego, laureat Pierwszej Nagrody Postępu Pedagogicznego Województwa Śląskiego. Wraz z drużyną zdobył również tytuł Mistrza Polski Nauczycieli ZNP w piłce siatkowej.                                                                                           Jako II trener GKS Żory zdobył kilkakrotnie wraz z drużyną młodziczek i juniorek tytuł Mistrza Województwa Śląskiego, prowadził również zespół seniorek w rozgrywkach III ligi.  
 Jako instruktor piłki ręczej szkolił i prowadził drużyny klubu Pogoń Żory. Z nimi zdobywał tytuły Mistrza Śląska w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Był pierwszym trenerem reprezentantki Polski seniorek Karoliny Semeniuk. Od 2002 r.  w ramach własnej działalności gospodarczej  prowadził szkółkę tenisa ziemnego, w której to między innymi podstawy gry poznawała pózniejsza mistrzyni Śląska kadetek i wicemistrzyni Polski seniorek Magda Zajda.
Z naszym klubem współpracuje od 2017 r. prowadząc sekcję tenisa ziemnego.