Trzecioligowa siatkówka męska w Cieszynie !

 Uchwałą z 6 kwietnia’20  Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej zakończył rozgrywki seniorskie sezonu 2019/20. Tak jak zakładał regulamin awans do I ligi śląskiej przyznano dwum pierwszym drużynom w klasyfikacji II ligi, z uwzględnieniem jednej – rozegranej do tej pory – rundy.

 Do walki o tytuł mistrza II ligi śląskiej sezonu 2019/20 przystąpiło pięć drużyn. W pierwszym, rozegranym 8 lutego’20 wyrównanym pojedynku nasi seniorzy pokonali Jastrzębski Węgiel S.A. III 3 :2 (23:25, 26:24, 20:25, 25:19, 19:17). Po tygodniu zbyt silna, z wieloma byłymi drugoligowcami Forma AZS Częstochowa pozwoliła nam na ugranie tylko jednego seta. TSC – Forma AZS 1 : 3 (20:25, 17:25, 25:20, 19:25). Trzeci mecz to już zdecydowane zwycięstwo z TSK Zagroda Buczkowice 3:0 (25:17, 25:14, 25:11). Po trzech pojedynka w naszej hali przy aleji Łyska, 7 marca seniorzy  wyjechali do Zawiercia, by tam zmierzyć się z miejscowym  Aluron Virtu CMC II . Tylko pierwszy słabszy set oddany gospodarzom i trzy punkty zabraliśmy do Cieszyna.  Virtu Aluron CMC II Zawiercie – Talent Sferawent Cieszyn 1:3 (25:17, 25:14, 25:11).
 Po czterech meczach zajęliśmy drugie miejsce w lidze, z 8 punktami i trzypunktową przewagą nad trzecim Jastrzębskim Węglem S.A. III. , co dało nam awans do III ligi.
 Każdy z obserwujących od pierwszych spotkań poczyniania naszej drużyny mógł zauważyć, że z meczu na mecz gra była coraz lepsza, a zakończenie rozgrywek na pierwszej rundzie tylko przyśpieszyło nasz awans. 
 Wszystkie mecze możecie obejrzeć na kanale YT klubu

To wszystko mogło się wydarzyć ponieważ finansowo wsparła nas firma Sferawent S.C., sportowo przygotował i profesjonalnie poprowadził drużynę Michał Zając, swoją wiedzę i doświadczenie trenerskie dołożył podczas meczów Włodzimierz Madej, o dobrą atmosferę w drużynie zadbał kapitan Mateusz Czyż, a Roman Balcar, Szymon Białek, Kamil Cieloszyk, Szymon Czapla, Mateusz Czyż, Arkadiusz Droździk, Piotr Głuszek, Piotr Karchut, Maciej Michalik, Szymon Myćka, Tomasz Raszka, Kacper Urbańczyk, Kamil Wojtyła, Michał Zając i Przemek Ząber solidną pracą na treningach i bardzo dobrą grą zadbali o dobry wynik.

 Udział w rozgrywkach III ligi to dla naszego klubu duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby dobrze wykorzystać potencjał drużyny, regularnie zapełniać widownię naszej hali, a podczas meczów wyjazdowych skutecznie promować nasze miasto.  

20 thoughts on “Trzecioligowa siatkówka męska w Cieszynie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *